736630070 info@variety.cz

Víte co je Cloud?

Cloudové služby jsou takové, kvůli kterým nemusíte investovat do vlastních nákladných řešení. Stačí si jen nechat poradit, a pronajmout si kousek hotové infrastruktury.

Cloud je

Co to tedy ten Cloud je?

Zjednodušeně řečeno Cloud je služba, či soubor služeb, které jsou provozovány v prostředí Internetu a klient k nim přistupuje vzdáleně protřednictvím osobního zařízení, jako je počítač, tablet nebo mobil.

Svým způsobem všichni používáme některé Cloudové služby. Například webový přístup k emailu, sociální sítě, online úložiště dat, jako je OneDrive, Google Disk, iCloud. Nebo různé online fakturační a CRM systémy a mnoho dalších služeb a aplikací. 

Výhody

A jakou to má výhodu?

Velmi zásadní výhoda je v tom, že takovou službu nemusím provozovat na vlastním zařízení ve vlastní počítačové síti. Totiž pořízení spolehlivé, robustní infrastruktury se špičkovými zálohami, garantovanou dostupností, nonstop monitoringem a okamžitými zásahy servisních techniků v případě podezření na nestabilní chod, včetně sofistikované ochrany proti útokům, není vůbec levná a jednoduchá záležitost.

A proto jsou tu provozovatelé Cloudových služeb, kteří již všechny tyto významné investice a vývoj mají za sebou. Mají bohaté zkušenosti a platformu připravenou na implementaci vašich požadavků za drobné platby formou pronájmu.

Další nesporná výhoda je v tom, že můžete kdykoliv Cloudovou službu přerušit, vypovědět, ponížit nějaký parametr a tím si snížit platby, nebo naopak navýšit výkon či kapacitu bez nutnosti složité a drahé přestavby vlastních řešení.

Výkonné a spolehlivé

Nulové vstupní investice

Kdykoliv lze přerušit

Stejně tak upravit parametry

Umístění ve špičkových datacentrech

Nonstop provoz a dohled

Platíte jen to, co používáte

Náš Cloud

Co v Cloudu umíme my

Náš Cloud je velmi variabilní a nabízí celou škálu možností. Uvedeme zde tedy nejčastější případy použití. V zásadě je rozdělujeme na tři základní skupiny.

 

Virtuální servery

Jakýkoliv počítač či server se dá provozovat buď přímo na svém vlastním hardware, nebo se dá zvirtualizovat a přenést už jako softwarový balíček na jakýkoliv jiný, k tomu určený server. Na takzvaný Hypervizor, který umožňuje takovéto zvirtualizované počítače či servery spouštět.  

Hosting www a mailů

Každá webová stránka a každý email potřebují být umístěné na nějakém serveru v internetu, aby byly dostupné pro své uživatele.

Datová úložiště

Datové úložiště pro vaše dokumenty a projekty mimo prostory vaší kanceláře, má řadu nesporných výhod. Jednou z nich je dostupnost odkudkoliv. Spolehlivost a špičkové zabezpečení před nezvanými hosty. Nepřetržitý monitoring a geograficky oddělené zálohy do vzdáleného datacentra.

POMAHAME

Jak jsme pomohli?

Díky virtualizaci našich tří serverů a umístění do Cloudu, nás přestala bolet hlava z neustálého hučení ventilátorů vycházejících ze serverovny u kuchyňky. Také jsme mohli vypnout klimatizaci, která je udržovala v optimálních teplotách. To nám ušetřilo nemalé prostředky za spotřebu energie a pravidelné investice do nových zařízení a licencí. O spolehlivosti nemluvě.
(na základě skutečné události)

Jaromír Bolehlav

Továrna na ticho, s.r.o.

Naši obchodníci jsou neustále v terénu a potřebují spolehlivý přístup ke svým i sdíleným dokumentům. Komerční úložiště typu Google Disk a OneDrive by pro nás vycházelo v takovém množství lidí velmi draho. Variety Group nám nabídlo řešení na míru, tak se ke svým datům dostaneme kdykoliv z počítačů i mobilů bez starostí. Vše proběhlo snadno, rychle a bez komplikací.
(na základě skutečné události)

Robert Prodámto

Děláme obchody, s.r.o.

Kanceláře / sídlo

Variety Group, s.r.o.
Drtinova 10
150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 03887243 / DIČ: CZ03887243
Číslo účtu: 8663494001/5500

Datová schránka: nsays9z
Sp. zn.: C 239494 u Městského soudu v Praze

Pracovní doba

Po-Pá 8:30 – 17:00

Zavolejte nám

+420 736 630 070

Napište nám

info@variety.cz