736630070 info@variety.cz

Jak vybrat správného IT partnera

Vyberte si partnera, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, pojďme si společně srovnat priority.

Vyberte si správně

Základní kritéria výběru

Než se pustíme do práce s výběrem, je třeba si uvědomit, co je důležité.

Vyberte si takového IT partnera pro správu, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům.

 

Profesionální faktor

Naprosto jasná jsou kritéria, jako technické a profesionální dovednosti. Tedy aby vám technik netvrdil, že za zavirování serveru může fakt, že jste si nekoupili tu bezvadnou bezdrátovou laserovou myš s nastavitelným efektem barvy podsvětlení tlačítek, kterou vám doporučoval, protože ji má doma a skvěle se s ní hrají hry.

Cenový faktor

Velmi dobře chápeme, že je jasné, že nepůjdete do partnerství s někým, kdo si účtuje 1000 Kč za každý přečtený email a zvednutý telefon, nehledě na to, jestli vám na ně zareaguje, protože reakce na požadavek má speciální sazebník, který se násobí počtem slov použitých při výmluvě proč to nejde.

Sympatický faktor

Víme, že lépe se vám spolupracuje s někým, kdo vás chápe jako člověka, který uvítá, když se na něj usmějeme a lidsky vysvětlíme, kde je zakopaný pes a pomůžeme vám vše vyřešit k vaší spokojenosti. Nebývá totiž výjimkou, kdy IT funguje, cena je dobrá, ale ten technik, je zkrátka „nějakej divnej“ a nevynechá žádnou příležitost si smlsnout na vaší neznalosti.

Profesionalita

Profesionální faktor

Profesionální partner na správu IT bude vždy dbát na to, aby vaše dohody a termíny platily. Vždy vám zvedne telefon, vždy vám odpoví na email.

Profesionální partner na správu IT bude mít vždy pečlivě zadokumentované veškeré vybavení, software, postupy, přístupy a kontakty na důležité dodavatele. A toto vše bude mít uchované na zabezpečeném šifrovaném úložišti s operativním přístupem podle GDPR standardů.

Profesionální partner na správu IT bude vždy jednat narovinu a zodpovědně tak, aby klientovi vyřešil veškeré provozně technické výzvy i za cenu toho, že přizná případné své dřívější pochybení, které tímto napraví a navrhne férovou kompenzaci.

Profesionální partner na správu IT se nebojí výzev, ale nikdy do nich nejde po hlavě. Vše si dopředu zváží a změří ze všech úhlů.

 

 

Dodržovat termíny a dohody

Vždy dbát na kvalitu dodávaných služeb a zboží

Pečlivě vše dokumentovat a konzultovat

Jednat narovinu při řešení problémů

Přijmout zodpovědnost

Dvakrát měřit, jednou řezat

Cena

Cenový faktor

Cenově rozumný partner na správu IT bude vždy dbát na to, aby klient zbytečně neproinvestoval prostředky na neefektivní, nespolehlivé nebo předimenzované řešení vzhledem ke scénáři, který má tato investice řešit.

Cenově rozumný partner na správu IT bude stejně tak dávat pozor na levná řešení, která se časem většinou velmi prodraží v jiných ohledech. Dále dokáže průběžně sledovat trendy a vývoj cen u služeb, které klient využívá a aktivně se snaží domlouvat optimálnější cenové programy.

Cenově rozumný partner na správu IT bude v průběhu roku přemýšlet nad tím, jaké investice bude pravděpodobně potřeba realizovat v následujících měsících, aby nenastalo jednorázové investiční peklo, kdy se sejde nutnost obnovy drahých licencí s blížícím se koncem životnosti více zařízení, jako jsou počítače, servery, tiskové stroje, záložní zdroje apod.

Cenově rozumný partner na správu IT bude vždy opatrný před unáhleným škrtáním investic či paušálních plateb za používané nástroje. Vždy je potřeba zvážit veškeré dopady, které takovéto rozhodnutí může mít.

 

 

Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné, ALE

Né vždy dražší, znamená lepší

Posuzovat provozní náklady v čase

Komunikovat s dodavateli kvůli optimalizaci cen

Plánovat investice

Vždy se ptát po smyslu investice, je-li efektivní

Vždy se ptát po dopadech šktrů investic

Sympatie

Sympatický faktor 🙂

Sympatický partner na správu IT bude vždy dbát na to, aby každý s kým se potká, byl spokojený. Bude se vám vždy vše snažit trpělivě vysvětlit. Bude chápavý a vnímavý. Nebude se zlobit, když svým chováním způsobíte nějaký malér. Vždyť tam je, aby vám pomohl cítit se lépe.

Sympatický partner na správu IT se časem stane vaším parťákem na cestě. Ne zřídka se stane, že se staví na kávu jen proto, že je zrovna poblíž a rád vás uvidí a zeptá se vás, jak se máte, co dovolená, co děti. A jak vám vyhovuje auto, které jste si loni pořídili.

Sympatický partner na správu IT se o vás upřímně zajímá a hledá způsoby, jak vás potěšit. Když si všimne, že vás zlobí krátký kabel od klávesnice, tak se druhý den zastaví s prodlužovacím kabelem v hodnotě 25Kč a místo natažení ruky na peníze, se usměje a řekne, že to máte za to kafe, co tam včera vypil.

Sympatický partner na správu IT, když udělá chybu a uvědomí si to, tak řekne „jééé, tak tohle jsem přehlédl, to je moje chyba, hned to napravím“ na místo toho, aby mlžil a hledal výmluvy a přehazoval zodpovědnost na druhé.

 

 

Dobrá nálada a úsměv pomáhá řešit problémy

Klíčem je chtít pomoci nalézt řešení

Klienta vnímáme jako parťáka

Nebojme se říci si vše, nikdo z nás nekouše

Buďme féroví i když to může bolet 🙂

I tu paní, co utírá stoly brát stejně, jako ředitele

Postaráme se o vaše IT

Právě kombinace všech výše zmíněných faktorů, je dokonalým příkladem přístupu k péči o počítačovou síť, uživatele a celou IT infrastrukturu. Hledejte vždy správce sítě, který vykazuje všechny tyto prvky společně.

Umíme servery v cloudu

Umíme se postarat jak o vaše servery v cloudu, tak vám v našem cloudu dokážeme mnohé nabídnout. Virtuální servery různých konfigurací a operačních systémů, jsou u nás na denním pořádku.

Data, zálohy, online přístup, bezpečí

Data umíme. To opravdu ano. Neprůstřelné zálohy. Perfektní přístupnost. Robustnost řešení. Bezpečnost. Špičkový výkon. Rozšiřitelná kapacita. Přístup z mobilu? Není problém. Obnovit server po požáru firmy? Není problém.

Kanceláře / sídlo

Variety Group, s.r.o.
Drtinova 10
150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 03887243 / DIČ: CZ03887243
Číslo účtu: 8663494001/5500

Datová schránka: nsays9z
Sp. zn.: C 239494 u Městského soudu v Praze

Pracovní doba

Po-Pá 8:30 – 17:00

Zavolejte nám

+420 736 630 070

Napište nám

info@variety.cz