736630070 info@variety.cz

Datová pole jsou fajn

Máte rádi bleskurychlé odezvy vašeho serveru? Chcete mít vždy možnost snadno upravit kapacitu nebo výkon vašeho datového úložiště? Objevte kouzlo datových polí.

Datové pole

Co je to datové pole?

V dnešní době se již řadu let upouští od standardního konceptu jeden server – jeden systém – jedna sada interních disků v RAIDu.

Na scénu přišla virtualizace, která skýtá nespočet výhod, takže jste schopni na jednom výkonnějším fyzickém serveru provozovat více virtuálních serverů, což je daleko efektivnější řešení, než pořizovat více fyzických serverů.

Toto nové uspořádání, ale začalo klást vyšší nároky na rychlost přístupu k diskům a variabilitu jejich konfigurací, čímž se dostáváme k optimálnímu řešení. K datovým polím.

Představte si datové pole, jako velký, výkonný, inteligentní externí disk který je připojený vysokorychlostní linkou do vašeho serveru (případně i do více serverů najednou) a chová se jako by to byl standardní interní disk nebo nějaké RAID pole. Server s ním pracuje jako se standardním diskem. 

 

Výhody

A jakou to má výhodu?

Kromě zmíněné vysoké výkonnosti při virtualizacích serverů nebo jiných náročných použití, je tu dalších pár zásadních výhod.

Možnost snadného rozšiřování kapacity nebo škálování výkonu. Jednoduché vytváření virtuálních datových oblastí, podle potřeby. Potřebujete rychlý disk na databáze? Vytvoříme datovou oblast na výkonné části pole. Potřebujete naopak vysokou kapacitu na archivaci dat bez nároků na výkon? Vytvoříme datovou oblast na kapacitní části pole s levnějším prostorem. Potřebujete připojit různé datové oblasti tohoto pole do různých serverů nebo počítačů na síti? Není problém, nastavíme.

Výkonné a spolehlivé

Cenově příznivé

Škálovatelný výkon i kapacita

Robustní systém vícenásobné ochrany dat

Monitorovaný stav celého zařízení

Extrémně spolehlivé technologie

Možnost propojení s našim cloudem

Ochrana proti smazání a přepisu dat viry

Naše Pole

Není pole jako pole

Naše datová pole navíc disponují několika zásadními výhodami.

 

~

Bezpečnost

Unikátní technologie našich datových polí vám zajistí vícenásobnou ochranu. Jsou to napříkad šifrování a zrcadlení dat. Nebo možnost nastavení libovolného udržování historie změn celých virtuálních datových oblastí. Použitá technologie je imunní proti všem současným známým hrozbám jako je například šifrovací virus typu Ransomware. Cokoliv se smaže nebo přepíše, dokážeme obnovit.

Výkon

Ať už provozujete více virtuálních serverů, nebo zpracováváte velká množství úloh náročných na výkon, naše pole si s tím hravě poradí. Technologie inteligentních víceúrovňových mezipamětí v kombinaci s komprimací, deduplikací a výkonným procesorem, je schopno obsloužit i velmi náročné požadavky na rychlý přístup k datům.

Online záloha

Nesporná výhoda našich datových polí je jejich schopnost napojit se na libovolné další datové pole a zrcadlit mezi sebou rozdíly v datech. Toto vám dokonale vyřeší takzvanou požární zálohu mimo objekt. Nejefektivnější řešení, je ovšem napojení na náš Variety Cloud do špičkových datacenter, kde pro vás máme k dispozici šifrované úložiště zabezpečené nejmodernějšími technologiemi v souladu s GDPR.

POMAHAME

Jak jsme pomohli?

Měli jsme na čtyřech fyzických serverech dohromady 15 virtuálních serverů pro různé účely od obsluhy interních služeb až po testovací vývojová prostředí. Každý fyzický server měl několik interních disků, což se ukázalo jako extrémně neefektivní v případech, kdy bylo potřeba z provozně technických důvodů přestěhovat virtuál na jiný fyzický server. Nebylo dost rezervního prostoru, některé servery neměly dost výkonné disky. Tak jsme požádali Variety Group o návrh řešení. A během dvou týdnů bylo vše hotové. Jedno výkonné datové pole, které dokázalo efektivně využít i většinu našich stávajících disků z fyzických serverů, takže investice do Pole byla ještě o poznání nižší. Dnes už všechny servery běží z jednoho sdíleného výkonného pole, které se zároveň automaticky zálohuje do Cloudu a my máme klid.
(na základě skutečné události)

Leopold Rozumný

Vývoj aplikací, s.r.o.

Datové pole Variety Storage jsme pořídili naštěstí ještě před útoky Ransomware virů. Měli jsme samozřejmě zálohy dat, měli jsme antivirové systémy, proškolené uživatele, ale přes to všechno u nás jednoho večera začal úřadovat vir typu Ransomware. To je vir, který zašifruje veškeré datové soubory a databáze včetně záloh, na které se mu podaří dostat. Druhý den ráno jsme byli v šoku, žádný z mnoha tisíc dokumentů a firemní systém, kde je kompletní stav a historie obchodních vztahů, smluv, účetnictví, skladový management, personalistika a mnoho dalšího, všechno zašifrované, nepoužitelné. A jako rána do zad je vzkaz tvůrce viru, že pokud chceme svá data zpět, máme zaplatit výkupné v Bitcoinech v hodnotě statisíců. Zavolali jsme Variety Group a během dopoledne jsme již mohli pracovat v plném nasazení. Vše do posledního souboru obnovili díky technologii, které naše datové pole používá.
(na základě skutečné události)

Adam Klikař

Obaly jsou naše hobby, s.r.o.

Kanceláře / sídlo

Variety Group, s.r.o.
Drtinova 10
150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 03887243 / DIČ: CZ03887243
Číslo účtu: 8663494001/5500

Datová schránka: nsays9z
Sp. zn.: C 239494 u Městského soudu v Praze

Pracovní doba

Po-Pá 8:30 – 17:00

Zavolejte nám

+420 736 630 070

Napište nám

info@variety.cz